Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit të UFC (FOTO)

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit të

Legjenda e UFC-së, Khabib Nurmagomedov është twrhequr nga UFC në stilin e kampionit. Të shtunën ai arriti fitoren e radhës dhe të fundit në karrierë.

Jeta e tij është përfolur shumë, ndërsa ka dhënë vazhdimisht mesazhe në mbështetje të familjes. Khabib është i martuar, por asnjëherë nuk ka treguar në fotografi gruan e tij.

Megjithatë, mediat i kanë nxjerrë në pah një foto të gruas. Një foto e para disa viteve tregon ish-kampionin rus me bashkëshorten e tij. Duke e ditur se Khabib është predikues i fesë islame, edhe gruaja e tij është e mbuluar.

Ata u martuan në fshatin Kirovaul afër Makhachkala ku jeton Nurmagomedov. Ishte një martesë e madhe që kremtohej nga i gjithë fshati; sipas babait të Khabib, gjatë gjithë ditës në dasmë erdhën pothuajse 4000 njerëz.

Vendi i dasmës kishte një kapacitet prej 1200 personash dhe ata duhej të ndërronin mysafirët nga tre herë për t’i lejuar të gjithë brenda. Kostoja e një dasme kaq të madhe ishte vetëm rreth 700,000 rubla (pak më shumë se 10 mijë dollarë) dhe gjysma e saj ishte paguar nga miqtë e familjes.

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit të

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit të

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore