Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E do Carlo Ancelotti/ Zbulohen prapaskenat Real-Broja, përgjigjia e Chelsea-t dhe konkurrenca...

E do Carlo Ancelotti/ Zbulohen prapaskenat Real-Broja, përgjigjia e

Real Madridi i është bashkuar ndjekjes për sulmuesin e kërkuar të Chelseat, Armando Broja. Reprezentuesi shqiptar e kaloi sezonin e kaluar si i huazuar te Southampton dhe impresionoi me një rikthim me nëntë gola.

Evening Standard raporton se gjigantët spanjollë po kërkojnë të shkarkojnë disa sulmues dhe shpresojnë të shtojnë një numër sulmuesish të rinj në skuadrën e tyre për sezonin e ardhshëm.

Klubet e Premier League kanë monitoruar objektivin celular gjatë gjithë verës, me Everton, Newcastle dhe West Ham të vlerësuar me interes serioz për lojtarin. Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, dukej i hapur për huazimin apo edhe humbjen e Broja në fillim të kësaj vere, me rivalët londinez, West Ham, që po e ndiqnin seriozisht lojtarin.

Megjithatë, Tuchel duket se ka ndryshuar mendim dhe tani sulmuesi, i lindur në Slough, do të jetë pjesë e skuadrës blu për të nisur sezonin. “Nuk pres që ai të largohet”, tha Tuchel. “Ne jemi të vetëdijshëm për interesat dhe ofertat, gjë që na tregon se ka shumë potencial, dhe pronarët dhe unë do ta marrim këtë vendim së bashku në fund, gjithashtu me lojtarin, shkruan telesport.

“Tani kur ai mbërriti, është e qartë se ai po përpiqet të bëjë përshtypje dhe thjesht po përpiqet të bëhet lojtar i Chelseat sa më shpejt të jetë e mundur. Pas huazimit te Southampton, situata ishte shumë e qartë që ai të bënte hapin e radhës, të tregonte përmirësimin e tij dhe të linte përshtypje në parasezon.

Fatkeqësisht ai u dëmtua dhe sigurisht që po bëhet shumë zhurmë sepse ka oferta dhe interesim për të. Le të shohim se si do të shkojë kjo, por unë jam shumë i qetë për këtë, sepse ne e dimë situatën dhe kemi një kontratë”.

Chelsea huazoi Romelu Lukakun përsëri te Interi këtë verë dhe ndërsa Raheem Sterling është një shtesë kyçe në vijën e parë, ata nuk kanë nënshkruar me një qendërsulmues të vërtetë dhe kjo mund të lërë derën e hapur për Broja.

Karim Benzema i Real Madridit do të mbushë 35 vjeç këtë dhjetor dhe Reali do të mendojë për jetën pas francezit. Fituesit e Ligës së Kampionëve tashmë kanë nënshkruar me Antonio Rudiger nga Chelsea këtë verë pasi kontrata e tij skadoi me klubin londinez.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore