Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Dy ish-interistët turpërojnë zikaltërit, fitojnë Lazio dhe Roma

Inter rrëzohet në fushën e Sampdorias. Ndeshja mes Sampdorias dhe Interit ka dhurur një tablo tjetër, duke bërë zikaltër të humbnin me rezultatin 2-1 dhe duke ceduar jo pak sa i përket garës për titullin kampion.

Dy ish-interistët turpërojnë zikaltërit, fitojnë Lazio

Zikaltërit humbën një penallti, ku rasti i artë nuk u konkretizua nga Alexis Sanchez në minutën 12-të. Por nuk gabon përballë 11 metërshit një njohje e vjetër e zikaltërve, Candreva që arrin të kalojë në avantazh Sampdorian në minutën e 23-të.

Dorianët arrijnë të shënojnë golin e dytë në fraksionin e parë të ndeshjes me anë të Keita, edhe ky një ish-lojtar i Interit. Në pjesën e dytë, Conte ndërmerr ndryshime fut Lukakun dhe Perisiç, De Vrij, Eriksen dhe Vidal në përpjekje për të përmbysur rezultatin.

Goli i zikaltërve do të shënohet nga De Vrij në minutën e 65-të, duke i ndezur shpresat për një përmbysje. Por as pesë minutat shtesë nuk i mjaftuan lojtarëve zikaltër që të paktën të barazonin ndeshjen.

Zikaltërit humbën një shans të artë, pasi në darkë ishte ndeshje mes Milanit dhe Juventusit, dhe një fitore e mundshme e bardhezjnjve mund t’i ngjiste ato në vendin e parë.

Sa i përket ndeshjeve të tjera, Kaljari humbi ndaj Benevetos në fushën e vet, me rezultatin 1me 2. Roma arriti një fitore të rëndësishme jashtë fushe ndaj Crotones, duke 1 me 3. Për kryeqytetasit gola u shënuan nga Mayoral dy herë dhe Miktarian. Golemic shëoi nga golin e vetëm për Crotonen. Lazio sakaq fitoi me rezulton 2 me 1 ndaj Fiorentinës.

Rezultatet e ndeshjes

Cagliari      1-2 Benevento

Bologna     2-2    Udinese

Crotone      1-3    Roma

Lazio          2-1    Fiorentina

Sampdoria 2-1    Inter

Sassuolo    2-1    Genoa

Torino        1-1    Hellas Verona

Atalanta     3-0    Parma Calcio 1913

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore