Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Durrsakët në festë/ Teuta mposht kampionët e Shqipërisë dhe ngre Kupën

Durrsakët në festë/ Teuta mposht kampionët e

Teuta është shpallur kampione e Kupës së Shqipërisë pasi mposhti Tiranën.

Kryeqytetasit që pak ditë më parë ngritën trofeun e Kategorisë Superiore, nuk mundën të arrinin një gëzim të dyfishtë.

Durrsakët me nga një gol në secilën pjesë, bënë një ndeshje të mirë.

Një sukses i merituar i “djemve të detit”, përballë një kundërshtari që u duk se i mungonte dëshira për të bërë atë që bëri gjatë kampionatit, ku riktheu titullin pas 11 vitesh.

Goli që në minutën e 2-të nga qendërmbrojtësi Rustem Hoxha dhe në minutën e 79-të nga mesfushori me tipare sulmuese, Lorenco Vila, bënë me krahë durrsakët.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore