Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Duka i zhgënjyer me Kombëtaren: Sa herë të hyjnë në fushë si gjeneralë, do të turpërohen

Duka i zhgënjyer me Kombëtaren: Sa herë të hyjnë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka ka folur për humbjen e fundit të Shqipërisë ndaj Lituanisë për Ligën e Kombeve.

Ai tha se ekipi zhgënjeu jo vetëm me rezultat, por nuk dha gjë në fushë. 

“Ekipi zhgënjeu jo vetëm me rezultat, por nuk dha gjë në fushë. Nuk mendoj që ishte vetëm lodhja, që padyshim ndikoi, por përqendrimi për të vlerësuar çdo lloj kundërshtari, domethënë për t’u kthyer me këmbë në tokë dhe për ta fituar ndeshjen në fushë.

Por që të jesh skuadër e madhe duhet të kesh përqendrimin e duhur. Pikërisht për këtë ne nuk jemi skuadër e madhe. Duhet të përqendrohemi maksimalisht, të japim mbi 100 për qind që të bëjmë rezultat.

Nëse hymë në fushë si gjeneralë, patjetër që do të dalim të turpëruar”, deklaroi presidenti i FSHF.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore