Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Dua të jem një baba i përkushtuar”/ Me një video emocionuese, Sebastian Vetel njofton tërheqjen nga Formula 1

“Dua të jem një baba i përkushtuar”/ Me një

Sebastian Vetel është pa dyshim një ndër pilotët legjendarë dhe ndër më të suksesshmit të Formula 1.

Megjithatë, duket se karriera e tij si pilot garash ka ardhur drejt fundit, teksa vetë garuesi gjerman ka njoftuar sot se do tërhiqet në fund të këtij sezoni. Nëpërmjet një videoje emocionuese të postuar në Instagram, llogaria e parë  e tij në rrjetet sociale, ai ka shpjeguar arsyet e këtij vendimi, duke thënë se tashmë ka vendosur t’i përkushtohet familjes, gjë që garat nuk ja lejonin.

Me shprehjen e tij tipike “Ka ende dhe një garë për të fituar” Vetel paralajmëron kështu lamtumirën me pistat e garave, pas 4 titujve botërorë, 53 garave të fituara si dhe 122 herë ngjitjesh në podium.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sebastian Vettel (@sebastianvettel)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore