Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ditë zie te Milani/ Ndërron jetë ish-portieri i njohur, ishte edhe te Juve e Reali (FOTO)

Ditë zie te Milani/ Ndërron jetë ish-portieri i njohur, ishte

Shuhet në moshën 73-vjeçare ish portieri i Milanit, Villiam Vechi, kampion me kuqezinjtë në vitin 1968.

Vechi ka qenë pjesë e Milanit për shtatë vite, në periudhën 1967-1974, para se të kalonte te Cagliari.

Ai ka luajtur edhe me Comon e SPAL-in, ndërsa ka veshur edhe fanellën e Italisë U21 e U23.

Vechi ka qenë më pas trajner portierës te Milani, si dhe te Juventusi e Real Madrid. 

Ditë zie te Milani/ Ndërron jetë ish-portieri i njohur, ishte

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore