Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Dikur luante me Lorik Canën/ Kush është sulmuesi që kërkon t’i kthehet futbollit në moshën 41-vjeçare

Dikur luante me Lorik Canën/ Kush është sulmuesi që

Ju kujtohet Djibril Cisse, ish-sulmuesi i Liverpoolit dhe Marsejës? Sot është 41 vjeç dhe dëshiron t’i kthehet futbollit të luajtur, ndonëse është tërhequr që nga vitit 2018.

Ish-sulmuesi francez, shok skuadre dikur me Lorik Canën kërkon që t’i jepet mundësia për të luajtur në ligën franceze. Objektivi? Të arrijë shifrën e 100 golave ??në elitën e futbollit francez.

“Jam përpjekur të rikthehem për dy vjet, sepse jam golashënues, numër 9. Jam vetëm katër gola larg arritjes së 100 finalizimeve në ligën franceze. Nëse dikush do të më ofronte mundësinë për të luajtur, do ta bëja falas”, deklaroi ish-lojtari i përfaqësueses së Francës për Olivier Dacourt në dokumentarin “The Twilight of Champions”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore