Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Dhoma ku qëndroi Messi gjatë Kupës së Botës do të kthehet në muze për një arsye të veçantë!

Dhoma ku qëndroi Messi gjatë Kupës së Botës do të

Dhoma e hotelit të Lionel Messit në Kupën e Botës në Katar do të kthehet në një muze pas suksesit të Argjentinës në turne. Messi më tej e forcoi statusin e tij si një nga futbollistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave duke frymëzuar kombëtaren e tij për titullin e parë të Kupës së Botës që nga viti 1986. 35-vjeçari fitoi Topin e Artë, që iu dha lojtarit më të mirë të turneut dhe përfundoi me Këpucën e Argjendtë pasi shënoi gjithsej shtatë gola.

Messi shënoi dy herë në finale kundër Francës në atë që është përshkruar si një nga ndeshjet më të mëdha të të gjitha kohërave. Ai gjithashtu konvertoi një penallti në gjuajtje. Mund të jetë befasi për shumëkënd që Messi dhe shokët e tij të skuadrës nuk qëndruan në një hotel luksoz gjatë kohës së tyre në Katar.

Në vend të kësaj, ata zgjodhën të qëndronin në Universitetin e Katarit në Doha, ku lojtarët kishin kryesisht të njëjtat lehtësira dhe akomodim që do të merrte një student kolegji. Messi mund të jetë futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, në sytë e shumë njerëzve, por dhoma e tij e hotelit ishte shumë e thjeshtë. Kjo video e postuar në rrjetet sociale tregon dhomën ku ai po qëndronte:

Sipas një artikulli të publikuar nga Yahoo në nëntor, një nga arsyet që Argjentina vendosi të banonte në akomodimin e studentëve ishte për shkak të skarës. Lojtarët e Argjentinës kishin një zonë të veçantë në universitet kushtuar “një Barbecue tradicionale që synon ushqimin e mirë dhe lidhjen e ekipit”. një burim nga Shoqata e Futbollit të Argjentinës për Daily Mail, tha për Yahoo se:

Ne e vizituam kampusin disa herë dhe e zgjodhëm sepse jo vetëm që ka lehtësira të shkëlqyera, por ka edhe hapësirë të hapur për të bërë ‘barbecue’. Kjo është shumë e rëndësishme për lojtarët dhe argjentinasit në përgjithësi. Është pjesë e kulturës sonë. Ne duam t’i bëjmë ata të ndihen si në shtëpinë e tyre ndërsa janë në Katar dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të sigurohemi që ata të shijojnë shtëpinë duke u fokusuar në futboll.

Padyshim që pati efektin e dëshiruar sepse Argjentina tani është kampione e botës. Daily Mail tani po raporton, sipas një postimi të postuar nga Achraf Ben Ayad, se dhoma e Messit (B201) do të kthehet në një “muze të vogël”. Dhe pa dyshim se do të tërheqë shumë vizitorë të etur për të parë se ku ka qëndruar legjenda e futbollit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore