Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Detaji që nuk u pa, Ibrahimovic i qesh në fytyrë Ronaldos pas shënimit të golit

Detaji që nuk u pa, Ibrahimovic i qesh në fytyrë Ronaldos pas

Një foto po qarkullon nëpër mediat botërore pas ndeshjes së mbrëmshme mes Juventusit dhe Milanit të vlefshme për kampionatin italian.

Milani arriti të shtangë në 15 minuta kampionët duke i përmbysur rezultatin nga 0-2 në 4-2. Askush nuk e priste diçka të tillë, por 3 pikët i morën kuq-e-zinjtë.

Por ajo që u vu re gjatë ndeshjes ishte një e qeshur ironike që suedezi Zlatan Ibrahimovic bëri ndaj Cristiano Ronaldos pas shënimit nga pika e bardhë e penalltisë.

Prej vitesh shtatlarti i Milanit ironizon shpesh me deklaratat e tij ndaj portugezit duke thënë se “ai nuk është Ronaldo i vërtetë, por se i vërteti është Fenomeni Brazilian”.

Madje dhe kur Ronaldo kaloi nga Real Madrid tek Juventus, Ibra sërish nuk i ndali deklaratat duke thënë se “një kalim i tillë nuk është sfidë, po shkon në një ekip kampion. Sfidë është të shkosh në një ekip në vendin e 7 dhe ta nxjerrësh kampion. Prandaj unë po shkoj tek Milan”.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore