Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Derbi është i "kuq", Ibrahimoviç i jep leksion Interit

Derbi është i "kuq", Ibrahimoviç i jep leksion

As mosha dhe as koronavirusi nuk e ndalin dot. Ibrahimoviç le pas virusin vdekjeprurës, merr 39 vitet që ka mbi shpinë dhe me dygolëshin e tij i jep fitoren Milanit 1-2 përballë rivalëve të përjetshëm të Interit.

Një ndeshje shumë e luftuar, shumë e kontestuar, por që në fund derbin e qytetit e fiton skuadra me të njëjtin emër.

Milani kaloi i pari në avantazh me anë të Ibrahimoviç në minutën e 12 të ndeshjes falë një penalltie të fituar prej tij. 4 minuta më vonë është po suedezi që shtyn një tjetër top në fund të katërkëndëshit të zikaltërve.

Interi dukej inekzistent dhe minutë pas minute filloi të ngrihej me lojë. Në minutën e 28 Lukaku rihap takimi.

Pjesa e dytë foli më shumë për ekipin e Conte, por që nuk arriti të shfrytëzonte rastet e shumta të krijuara. Interi kontestoi dhe disa herë vendimet e gjyqtarit të ndeshjes sidomos në rastin e një penalltie në minutën e 75.

Në minutat e mbetura asgjë nuk ndryshoi dhe Milani mori 3 pikët e radhës që e mbajnë atë në krye të renditjes me 4 fitore në 4 ndeshje.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore