Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Dënohet ylli i Real Madrid me 1 vit burg dhe 75 mijë euro gjobë, ja për çfarë akuzohet

Dënohet ylli i Real Madrid me 1 vit burg dhe 75 mijë euro gjobë,

Gjykata pas disa kohësh hetimesh ka marrë vendimin final për futbollistin Karim Benzema.

Bëhet me dije se Benzema është dënuar me 1 vit burg me kusht dhe 75 mijë euro gjobë nga autoritetet.

Sipas mediave të huaja sulmuesi doli fajtor pas akuzave për shantazh që i bëri shokut të tij në kombëtare, Mathieu Valbuena. Ngjarja kishte nisur të ndodhte në tetor të vitit 2015, kur Valbuena u hap të shoku i tij për një video me pullë të kuqe. Benzema ka përfituar nga situata duke i bërë shnatazh mikut të tij.

Të dy lojtarët humbën vendet e tyre në kombëtare.

Edhe pse sulmuesi i Real Madrid, Benzema nuk i ka pranuar kurrë akuzat, sot gjykata e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar./ Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore