Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Del mesazhi i Chiellini-t/ Telashe të mëdha për Juventusin, u fshehën 4 muaj paga

Del mesazhi i Chiellini-t/ Telashe të mëdha për Juventusin, u

Juventus dhe lojtarët bardhezi kanë manipuluar autoritetet në lidhje me 4 paga të periudhës covid-19 të cilat i kanë përfituar por jo në rrugë ligjore. Hetuesit kanë në dorë një mesazh që Giorgio Chiellini u ka dërguar lojarëve në grup ndërsa De Sciglio dhe De Ligt e kanë dorëzuar në organet hetuese.

“Mos flisni në intervista për detajet. Juentusi do të bëjë një komunikatë ku do të bëjë me dije se ju do t’i falni këto 4 muaj për të ndihmuar klubin. Ju ritheksoj se vetëm kjo duhet të dalë në media”, shkruan ish-kapiteni në grupin e lojatrëve në “wats app”.

Kjo do të thotë se Juventusi ka fshehur nga 4 muaj paga për lojtarët që zyrtarisht pretendohet se nuk janë paguar. Detaj tronditës dhe shumë i rëndë për një klub të këtyre përmasave.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore