Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Cristiano vs Messi, "vallëzimi i fundit" në Riad/ Çmenduria me çmimet, një biletë shkon deri në 2.6 milionë euro!

Cristiano vs Messi, "vallëzimi i fundit" në Riad/

Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi, dy dominuesit e mëdhenj të futbollit botëror në 15 vitet e fundit do të jenë sot ndoshta për herë të fundit përballë njëri-tjetrit.

Në orën 18:00 , Al Nassr dhe PSG do të takohen ballë për ballë në një miqësore luksoze në Riad të Arabisë Saudite.

Edhe pse ata shihen si tifozë, sërish të dy kanë respekt të madh për njëri-tjetrin, gjë që e kanë shprehur dhe publikisht.

Leo, pasi fitoi “Topin e Artë” të shtatë, tha këto fjalë të bukura për Cristianon: "Kemi pasur konkurrencë me të për vite në La Liga. Ka qenë e mrekullueshme dhe na ka ndihmuar të vazhdojmë të rritemi në karrierën tonë, por pa duke i kushtuar vëmendje njëri-tjetrit. Doja të isha më i miri në përgjithësi, jo më i mirë se dikush tjetër."

Ronaldo gjithashtu duket se e do atë, madje edhe djali i tij i madh, Cris Junior, është një fans i Leos: "Unë kam pasur gjithmonë një marrëdhënie shumë të përzemërt me të. Kemi ndarë 12 ose 13 vjet çmime dhe nuk e kam parë kurrë si rival. Gjithmonë kam qenë mirë me të dhe nëse e pyet, do të thotë të njëjtën gjë”.

Në Riad, në të njëjtin qytet që priti Superkupën e Spanjës (të dielën) dhe Superkupën e Italisë (e mërkurë), pritshmëritë janë të larta. Mjafton ky shembull: një biznesmen saudit ka paguar, pas një ankandi publik, 2.6 milionë euro për një 'biletë premium' për ndeshjen.

Bileta do të konsistojë në hyrjen në dhomat e zhveshjes me të dy (Leo dhe Cris) dhe mund të kaloni të paktën disa minuta me kampionin e fundit të botës dhe yllin portugez.  Biznesmeni në fjalë quhet Mushref Al-Ghamdi, menaxher i përgjithshëm i grupit të pasurive të paluajtshme AqarOne dhe, po, të gjitha paratë do t'i dhurojë për institucione të ndryshme bamirëse në vendin saudit.

Ankandi u quajt Beyond Imagination, dhe zgjati disa ditë, derisa doli ofertuesi më i lartë. Bileta do të japë gjithashtu mundësinë për të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve.

Leo dhe CR7 janë takuar 36 herë gjatë karrierës së tyre. Njëra me fanellën e Barcelonës dhe Argjentinës dhe tjetra me United, Madrid, Juve dhe Portugali, ata kryqëzuan rrugët në LaLiga, Champions League, Kupë, Superkupë Spanjolle dhe dy miqësore me 16 fitore për Messin dhe 11 për Cristianon. Argjentinasi shënoi 22 gola dhe portugezi 21 .

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore