Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Conor Benn nuk pranon përballje me mua”, rrëfehet boksieri Marku: E di që do fitoj, jap shpirtin në ring

“Conor Benn nuk pranon përballje me mua”, rrëfehet

Boksieri i njohur shqiptar, Florian Marku, ka rrëfyer ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” dëshirën e tij për të ardhmen.

Teksa foli për fitoren ndaj Rylan Charlton më 20 shkurt, ai tha se në të ardhmen dëshiron që të dalë në ring me Conor Benn.

“I janë bërë shumë kërkesa, por ai nuk pranon pasi e di që ka për të humbur. E di që unë jap shpirtin në ring. Conor zgjedh kundërshtaret me ekipin e tij. Por do vijë koha, është shumë afër përballja me të, se tani është bërë i njohur emri im në Angli”, tha Marku.

Boksieri shtoi se e do shumë Shqipërinë dhe se ka shumë dëshirë që të fitojë titullin e botës e ta sjellë këtu.

“Besoj se e kam treguar gjithmonë se sa shumë e dua Shqipërinë, kam mbajtur gjithmonë flamurin shqiptar. E kam bërë nga zemra, e dua Shqipërinë e Kosovën”, tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore