Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Coman refuzon rinovimin me Bayernin, e ardhmja duket larg Mynihut

Coman refuzon rinovimin me Bayernin, e ardhmja duket larg Mynihut

E ardhmja e Kingsley Coman duket larg Mynihut, pasi sulmuesi anësor francez ka refuzuar ofertat për rinovimin e kontratës me klubin bavarez, ndaj drejtuesit e Bayernit janë gati të presin ofertat në drejtim të tij, për të mos e humbur me parametra zero.

Kontrata e 24-vjeçarit me klubin bavarez skadon verën e 2023-shit dhe për të mos e humbur me parametra zero, gjermanët janë gati të dëgjojnë ofertat në drejtim të tij këtë verë, duke qenë se adhuruesit nga kampionati anglez nuk i mungojnë.

Edhe ish drejtori sportiv i Bayernit, Christian Nerlinger deklaroi se bavarezët kanë humbur shumë lojtarë me parametra zero vitet e fundit, ndaj tani duan të ndryshojnë strategji dhe të shesin futbollistët kur vijnë oferta joshëse.

Ndërkohë Coman u kërkua që këtë verë nga Chelsea e Liverpool në kampionatin anglez, por Bayerni rezistoi, duke ngritur ndjeshëm pretendimet për kartonin e tij, ndaj marrëveshja mund të arrihet verën e ardhshme, për një shifër prej jo më shumë se 35-40 milionë eurosh.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore