Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Chelsea për “pazar” të Juventusin, synon t’i rrëmbejë talentin e mbrojtjes që nuk ka bindur ende

Chelsea për “pazar” të Juventusin, synon t’i

Chelsea po mundohet të përfitojë nga situata në të cilën po kalon Juventusi, për t’i rrëmbyer atij qendërmbrojtësin holandezm Matthijs de Ligt.

Londinezët nuk kanë dorëzuar një ofertë konkrete, por sipas mediave britanike, “Blutë” janë gati të ofrojnë 50 milionë euro për kartonin e lojtarit dhe në tratativa mund të përfshihet edhe emri i ndonjë lojtari tjetër.

Shifra është larg shumës prej rreth 80 mln euro që Juventusi e bleu holandezin nga Ajaksi, por dështimi në arritjen e objektivave këtë sezon mund t’i shtyjë drejt sakrificave të tilla. Objektivi më realist duket se mbetur tashmë është vendi i katërt në Serinë A, ndërsa në garë janë edhe në Champions.

Chelsea nga ana tjetër kërkon që të sigurojë të paktën një emër të ri dhe të talentuar për mbrojtjen, nisur nga fakti që në qershor përfundojnë kontratat e Rudiger, Azpilicueta dhe Christensen.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore