Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Chelsea në finalen e Carabao Cup, fiton sërish ndaj Tottenham

Chelsea në finalen e Carabao Cup, fiton sërish ndaj Tottenham

Chelsea është finalisti i parë i Kupës së Ligës në Angli për sezonin 2021-2022.

Blutë e Londrës triumfuan edhe në gjysëmfinalen e dytë ndaj Tottenham Hotspur me rezultatin minimal 0-1 duke avancuar në aktin final të këtij kompeticioni me rezultat të përgjithshëm 3-0. Golin që vendosi fatet e sfidës në Tottenham Stadium e shënoi Antonio Rudiger që në pjesën e parë.

Në fillimin e së dytës vendasve iu anullua fillimisht një gol për offside nga VAR dhe më pas një penallti.

Edhe pse u përpoq Tottenhami i Contes e kishte të vështirë të bënte diçka dhe në fund i duhej të këanqej thjeshtë me pjesëmarrjen në gjysmëfinale. Sfida tjetër gjysëmfinale e këtij kompeticioni është ajo mes Liverpoolit dhe Arsenalit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore