Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Champions League/ Real Madrid prek gjysmëfinalen pasi mposht Liverpoolin, fitore dramatike në minutat e fundit për Man.City

Champions League/ Real Madrid prek gjysmëfinalen pasi mposht Liverpoolin,

U luajtën ndeshjen e para të çerekfinaleve të Uefa Champions League.

Pavarsisht mungesave me peshë në mbrojtje, Reali i Madridit hodhi një hap të sigurt drejt fazës gjysmëfinale të Champions League. Los Blancos mposhtën 3-1 Liverpoolin në Alfredo Di Stefano dhe e shohin veten shumë pranë kualifikimit.

Diferencën në këtë sfidë për Los Blancos e bënë dy yjet e rinj, braziliani Junior Vinicius që realizoi 2 herë dhe Marco Asensio, ndërkohë që për Liverpoolin golin e vetëm e realizoi Mo Salah.

Fitoi me shumë vështirësi ndeshjen e parë edhe Manchester City që mposhti 2-1 Borussian e Dortmundit në Etihad Stadium.

De Bruyne i dha epërsinë skuadrës së Guardiolës në pjesën e parë, ndërkohë që Reus i ngriu buzëqeshjen me golin e 1-1, 6 minuta para fundit. Por në të 90-ën talenti Foden shënoi golin e fitores për Manchester City-n, që shkon në ndeshjen e kthimit me një avantazh të lehtë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore