Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

CHAMPIONS/ Ja 11 ekipet që kanë siguruar kualifikimin deri më tani

CHAMPIONS/ Ja 11 ekipet që kanë siguruar kualifikimin deri më

Ka mbetur edhe një ndeshje për t'u luajtur në Champions League. Mbrëmë u mbyllën pesë raundet e të gjitha grupeve, duke na dhënë kështu dhe një panoramë se cilat ekipe do të kalojë përballjen e 1/16.

Deri më tani janë plot 11 ekipe që e kanë siguruar avancimin e mëtejshëm në garën e gjatë të Champions dhe në fillim të dhjetorit do të mësohet se cilat do të jenë 5 ekipet e tjera.

E kanë siguruar një biletë për në 1/16, gjithsej 11 skuadra: Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, PSG, Bayern Munich, Inter, Juventus, Ajax, Sporting Lisbone dhe Real Madridi.

Grupet në të cilat vendi i dytë do të diskutohet në ndeshjen e fundit janë: Grupi B, ku Milan, Altetiko Madridt dhe Porto janë në gar. Te grupi E, Barcelona dhe Benfica janë në garë, te Grupi F, Villarreal dhe Atalanta janë në garë.

Grupi G, është më i engimatiku, pasi ende asnjë skuadër nuk e ka siguruar kulifikimin mes Lille, Slazburg, Sevillas dhe Wolsburg. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore