Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

​Carlo Ancelotti zbulon vendimin e fundit që ka marrë mbi skuadrën

?Carlo Ancelotti zbulon vendimin e fundit që ka marrë mbi

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka marrë një vendim përfundimtar sa i përket blerjeve të reja në merkaton e janarit, ndërsa ka refuzuar të përjashtojë shitjet derisa ka spekulime mbi të ardhmen e Eden Hazardit dhe Iscos.

Periudha e dytë e Ancelottit në krye të Realit ka nisur me një fillim të shkëlqyeshëm, me skuadrën e tij që qëndron në krye të La Ligës pas 14 ndeshjesh dhe është kualifikuar tashmë në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Është sugjeruar se “Los Blancos” do të përpiqen të forcojnë radhët e tyre edhe më tej duke u futur në afatin kalimtar të janarit, por italiani tani e ka hedhur poshtë këtë mundësi.

Kylian Mbappe i Paris Saint-Germain mbetet një objektiv i madh për Madridin dhe “Goal” ka konfirmuar se Antonio Rudiger i Chelseat gjithashtu ka rënë në radarin e tyre. Megjithatë, Ancelotti ka zbuluar se largimet janë shumë më të mundshme në “Santiago Bernabeu” në fillim të vitit 2022.

“Nuk më pëlqejnë shumë blerjet e janarit. Nëse kemi lojtarë që nuk janë të lumtur, është diçka që mundemi, por ne nuk do të nënshkruajmë me askënd. Kemi mjaftueshëm për lojtarë cilësorë të konkurruar deri në fund të sezonit”, tha Ancelotti.

Hazard dhe Isco janë dy lojtarë që vazhdojnë të lidhen me largim nga Madridi, me të parët që ende po lufton për të gjetur qëndrueshmërinë fizike dhe të dytin tani një mesfushor qendror që shihet si zgjedhje e katërt.

Duke iu drejtuar Hazardit në mënyrë specifike, Ancelotti konfirmoi se belgu do të jetë në skuadër për ndeshjen kundër Athletic Club të mërkurën, por gjithashtu e ka sfiduar atë që të punojë më shumë për kondicionin e tij fizik. “Ai duhet të përmirësojë aftësinë e tij sepse ka pasur probleme të llojeve të ndryshme”, shtoi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore