Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Bojkoti si pasojë e COVID/ Argjentina merr vendimin: A do të jetë pjesë e Copa America 2021?

Bojkoti si pasojë e COVID/ Argjentina merr vendimin: A do të jetë

Argjentina do të marrë pjesë në Copa America 2021, kompeticion që ishte në program për t’u zhvilluar në Kolumbi dhe Argjentinë por që u zhvendos për t’u luajtur në Brazil.

Për shkak të situatës së vështirë me COVID-19 në Argjentinë ku ka shumë të prekur dhe shumë njerëz kanë humbur jetën gjatë muajve të fundit, kanë bërë që në media të qarkullonin fjalë për tërheqjen e Argjentinës nga Copa America.

Por sëfundmi AFA, Federata e Futbollit në Argjentinë ka dalë me një komunikatë ku bën me dije se Messi me shokë do të marrim pjesë në kompeticionin që do të zhvillohet gjatë kësaj vere. Një lajm i mirë ky pasi pa Argjentinën ky kompeticion do të humbiste shumë nga bukuria e tij.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore