Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Bie pista Hysaj, Atletico zgjedh një danez në vend të Trippier

Bie pista Hysaj, Atletico zgjedh një danez në vend të Trippier

Atletico Madrid shiti Kieran Trippier te Newcastle për shumën e 12 milionë paundëve dhe drejtuesit e kampionëve të Spanjës po kërkojnë për një mbrojtjës të djathtë për të zëvendësuar anglezin.

Elseid Hysaj ishte një nga alternativat, teksa emri i mbrojtësit shkodran është lidhur me “Colchoneros” edhe kur ishte pjesë e Napolit. Gjithsesi, lojtari i kombëtares nuk do të largohet nga Lazio.

Mediet spanjolle raportojnë se Atletico e ka gjetur në La Liga zëvendësuesin e Trippier, dhe ai është Daniel Wass, 32-vjeçari i Valencias, i cili numëron 41 ndeshje dhe 1 gol me kombëtaren e Danimarkës.

Drejtuesit e klubit nga kryeqyteti kanë nisur bisedimet me agjentin e lojtarit dhe klubin e Valencias, dhe gjithçka po shkon mirë. Bisedimet mes palëve ndodhen në fazë të avancuar dhe akordi final është çështje kohe.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore