Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Befasohet futbolli italian/ Policia kontrollon selinë e klubit të njohur

Befasohet futbolli italian/ Policia kontrollon selinë e klubit të

Presidenti i Breshias, Masimo Selino është nën hetim nga drejtësia italiane pcr evazion fiskal. Forcat e “Gurdia di Finanza”-s kryen kontroll në selinë e klubit Italian dhe në banesën e ish-presidentit të Lids Junajtid.

Biznesmeni 64-vjeçar deklaroi në faqen zyrtare të klubit se në këto hetime nuk bën klubi i Breshas, por gjithçka ka të bëjë me personin e tij. Ai shtoi se është i bindur në kryerjen e rregullt të pagimit të taksave.

“Unë, Masimo Selino, presidenti i Breshas qartësoj se hetimet e kryera sot nga policia kanë të bëjnë me mua, jo me klubin. Dua t’ju jap mesazh të gjithë punonjësve të klubit dhe tifozëve tanë se jam i bindur që kam vepruar në përputhje me ligjet dhe do të konfirmoj korrektësinë e ushtrimit të funksionit tim përpara organeve kompetente”, shkruhet në faqen zyrtare të Breshas.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore