Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Bayerni një fitore larg titullit, mposht Leverkusenin për 13 minuta

Bayerni një fitore larg titullit, mposht Leverkusenin për 13 minuta

Bayern Munich është vetëm një fitore larg titullit të 9-të kampion radhazi në Bundesliga. Edhe pa disa nga yjet e skuadrës me Lewandowski e Gnabry-n që vazhdojnë të jenë të dëmtuar dhe Sane e Goretzka që ishin lënë në stol nga Hansi Flick, bavarezët e patën të thjeshtë për të mposhtur Bayer Leverkusen në Allianz Arena.

Bayernit i mjaftuan 2 gola në harkun e 13 minutave të para nga Choupo-Moting dhe Kimmich për të siguruar fitoren e radhës. Sfida ndaj “Aspirinave” mori drejtim që në minutat e para ndërkohë që Bayerni iu afrua edhe në disa raste golit të tretë por pa e gjetur atë.

Leverkusen nga ana tjetër ishte e pafuqishme për të bërë diçka në këtë sfidë në të cilën u dorëzua pa kushte.

Për të fituar edhe matematikisht titullin, Bayernit mund t’i mjaftojë fitorja ndaj Mainz në fundjavë ose një rezultat negativ i Lepizig në sfidën ndaj Shtuttgart nëse nuk arrin të marrë vetë maksimumin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore