Barcelona humb shansin për të kapur kreun, Getafe i merr 3 pikë të arta

Barcelona humb shansin për të kapur kreun, Getafe i merr 3 pikë

Barcelona ka humbur me rezultatin e ngushtë 1-0 përballjen ndaj Getafes, duke humbur edhe shansin që iu dha për të kapur kreun me Realin.

Barcelona e reformave të mëdha ende nuk ka gjetur një balancë në këtë kampionat dhe Lionel Messi e ka të pamundur të mbajë në shpatulla të gjithë peshën e ekipit.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 56 të takimit falë një 11-metërshi të shndërruar në gol nga Mata.

Me këtë humbje djemtë e Koeman humbën një mundësi të pastër për t’iu bashkuar Real Madrid në krye të renditjes, i cili po ashtu humbi në shtëpi këtë të shtunë përballë Cadiz.