Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Askush si portieri i Interit/ 5 paraqitje në fushë, por 15 trofe të fituar

Askush si portieri i Interit/ 5 paraqitje në fushë, por 15 trofe

Paolo Orlandoni qëndroi te Inter për shtatë sezone. Portieri erdhi nga Piacenza në vitin 2005 dhe qëndroi deri në vitin 2012. Në këto shtatë vite, italiani zhvilloi 5 paraqitje duke përfshirë 4 në Serie A dhe një në Champions League. Më pak se një në vit. Orlandoni në praktikë nuk luan kurrë me Interin. Normale, ai është portieri i tretë i skuadrës dhe ka për detyrë të ndihmojë psikologjikisht dhe ndoshta edhe teknikisht ata që duhet të dalin në fushë.

Më mirë në këtë mënyrë, sepse zgjedhja për t'u bërë portieri i tretë i Interit e shpërblen atë për numrin e trofeve, nëse paraqitjet e përgjithshme janë vetëm 5, trofet e fituara me klubin zikaltër janë 15, përfshirë titullin kampion i dhënë në 2006. Për të thënë, është edhe në listën e UEFA-s të sezonit 2009/10, ku në atë vit Inter fitoi gjithçka.

Për të kuptuar edhe më mirë marrëdhënien me Orlandonin, në verën e vitit 2020 Inter e thirri sërish për t'i besuar rolin e trajnerit të portierëve te skuadra Primavera.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore