Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

As në Romë dhe as te Spartaku i Moskës, Hysaj drejt transferimit te...

As në Romë dhe as te Spartaku i Moskës, Hysaj drejt transferimit

Elseid Hysaj ende nuk e ka të qartë të ardhmen e tij, edhe pse largimi nga Napoli duket i pashmangshëm.

Mbrojtësi shqiptar është futur në vitin e fundit të kontratës me Napolin dhe nuk ka një marrëveshje të re për vazhdimin e saj.

Tani shkodrani është i lirë të nënshkruajë një para kontratë me ndonjë skuadër tjetër në mënyrë që t’i bashkohet në verë si futbollist i lirë.

Nga ana tjetër Napoli po kërkon ndonjë blerës që të fitojë para nga largimi i shqiptarit.

Roma dhe Spartaku i Moskës ishin dy skuadrat e interesuara për lojtarin, por duket se Hysaj nuk do t’i bashkohet asnjërës nga to.

E ardhmja e shqiptarit pritet të jetë në elitën e futbollit francez Ligue 1, ku gjiganti Olympique Marseille dëshiron transferimin e tij.

L’Equipe ka raportuar se emri i Hysajt ndodhet në zyrat e klubit të madh francez dhe ata po synojnë transferimin e shqiptarit që në merkaton e janarit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore