Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

As Benzema e as Modric/ 1 trofe çdo 10 ndeshje, ja njeriu i rekordeve i Real Madrid

As Benzema e as Modric/ 1 trofe çdo 10 ndeshje, ja njeriu i rekordeve i

Eduardo Camavinga, njeriu i rekordeve të parakohshme, ka bërë tashmë për vete Real Madrid-in. Dhe për të thënë se, pavarësisht se nuk i ka mbushur ende 20 vjeç, djali ka koleksionuar tashmë shumë triumfe.

Por në fund të fundit, mesfushori ka një histori arritjesh të mëdha. Në tetor 2020, ish-mesfushori i Rennes, duke shënuar kundër Ukrainës në një moshë shumë të re 17 vjeç e 10 muaj, u bë golashënuesi më i ri në historinë e pasluftës për Francën.

Dhe zuri vendin e dytë në përgjithësi, duke pasur parasysh se Gastiger, duke shënuar në 17 vjet e 5 muaj, e bëri atë në 1914 kundër Zvicrës. Për vitin 2022 kjo nuk është asgjë e re; ai është një djalë i mësuar për të mahnitur dhe magjepsur në fushë.

Një titull në çdo 10 ndeshje

Është mësuar me rekorde edhe me klube, ashtu siç po bën te Real Madrid, ku, siç shpjegon Sport.es, tashmë ka shifra që… e kanë zili shumica e kolegëve të tij.

Katër tituj kanë mbërritur tashmë për të me Camiseta Blanca: Superkupa e Spanjës e fituar në fillim të 2022, La Liga, Champions League dhe, vetëm për të pasuruar vitrinën, Superkupa e Evropës.

Të gjitha në vetëm 41 ndeshje të luajtura nën drejtimin e Ancelottit, i cili përpiqet të gjejë hapësirë ??për të dhe ta bëjë atë të rritet së bashku me kolegët fitues dhe… të vështirë për t’u lënë në stol si Toni Kroos dhe Luka Modric.

Trajneri nga Reggiolo e ka aktivizuar vazhdimisht atë, me 26 paraqitje në La Liga dhe 10 në Champions, duke përfshirë gjysmëfinalen kundër Manchester City-t, ku ai ishte protagonist.

Dhe nëse vjen “Sextete”…

Me pak fjalë, një trofe çdo … 10 ndeshje e një çerek, një shifër që është e destinuar të rritet, duke qenë se fitorja e mundshme e radhës do të jetë Superkupa e Spanjës, e cila do të luhet pas Botërorit.

Megjithatë, nuk është e thënë që mesatarja duhet të bjerë. Në fund të fundit, Ancelotti e tha qartë se Sextete nuk është e thjeshtë, por absolutisht nuk duhet përjashtuar.

Dhe nëse mbërrijnë pesë trofe të tjerë në sezon, rezulton gjithashtu se numri i ndeshjeve të nevojshme për të fituar një mund të ulet gjithashtu.

Në të vërtetë, duke luajtur po aq sa sezonin e kaluar, ose 41 ndeshje, shifrat do të bien patjetër. Por duke qenë se Camavinga është njeriu i rekordeve, nuk do të ishte çudi…

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore