Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Armiku" i Barcelonës/ "Pensionohet" në fund të sezonit arbitri që "zverdhi" me kartona çerekfinalen e Botërorit

"Armiku" i Barcelonës/ "Pensionohet" në fund

Gjyqtari i njohur spanjoll, Mateu Lahoz, ka njoftuar se do të japë dorëheqjen nga arbitrimi në fund të këtij sezoni.

Ai njihet edhe si gjyqtari i “polemikave”, teksa mori një vëmendje tejet të madhe në sfidën çerekfinale të Kupës së Botës midis Argjentinës dhe Holandës, pasi u u akuzua nga të dyja palët se favorizonte kundërshtarin. Po ashtu ai vendosi dhe rekord në këtë ndeshje, duke dhënë plot 18 kartona të verdhë.

Gjithashtu ai mori vëmendje edhe në sfidën e fundit që Barcelona luajti me Espanjolin në kampionat përpara disa ditës, duke u akuzuar se disa prej vendimeve të tij ishin të padrejta. Me klubin blaugrana Lahoz ka një histori të gjatë polemikash, teksa në çdo ndeshje që ka arbitruar, është akuzuar se ka marrë vendime kunder skuadrës katalanase.

Arritja më e madhe e 45-vjeçarit vazhdon të jetë arbitrimi i finales së Ligës së Kampionëve në vitin 2021, midis Çelsit dhe Mançester Sitit, e cila u mbyll me fitoren e “Bluve” të Londrës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore