Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Anglia do luajë në Shqipëri, qeveria britanike e lejon të udhëtojë drejt Tiranës

Anglia do luajë në Shqipëri, qeveria britanike e lejon të

Jepet më nëfund drita jeshile. Anglia do të udhëtojë drejt Tiranës në fund të muajit mars, vendimi është marrë nga qeveria britanike duke bërë një përjashtim për aktivitetet e Federatës Angleze të Futbollit, shkruan e përditshmja “Daily Mail”.

"Të gjitha fluturimet e drejtpërdrejta midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë janë pezulluar që nga 22 Dhjetori, me këdo që udhëton në vend përmes një rruge tjetër që kërkohet të vetë-izolohet gjatë kithimit të tyre, por skuadrës Gareth's Southgate u është dhënë leja e udhëtimit", shkruan e përditshmja britanike..

Nëse do të kryhej një debutim i tillë edhe me ndalesë në ndonjë shtet tjetër do të kërkohej më pas karantinim në kthimin në Angli. Megjithatë Federata Agleze duket se sot të ketë marrë lajmin e mirë për të bërë përjashtim për djemtë e Sauthgejt.

Anglia do të udhëtojë drejt Tiranës më 28 mars për ndeshjen që do të zhvillojë për eliminatore e kampionatit botëror në stadiumin “Air Albania”, gjithashtu atyre i duhet të shkojnë ne Sna Marino dhe Poloni.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore