Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ancelotti flet për të ardhmen e tij: Dje u takova me Florentino Perez dhe...

Ancelotti flet për të ardhmen e tij: Dje u takova me Florentino Perez

Me skuadrën e ‘Santiago Bernabeut’ që humbi titullin e La Ligës në garën me rivalët e përhershëm të Barcelonës këtë sezon, si dhe eliminimin e dhimbshëm në gjysmëfinalet e Champions League nga Manchester City me rezultatin e përgjithshëm 1-5, ditët e fundit në Spanjë filloi të spekulohej se Ancelotti mund të mos vazhdojë më në pankinën e Realit nga vera.

Tifozëve të “galaktikëve” iu desh të kënaqeshin këtë sezon vetëm me fitoren e Kupës së Spanjës. Pak në kontekstin se skuadra e tyre sezonin e shkuar fitoi si titullin në Spanjë ashtu edhe Champions League.

Ky është konteksti në të cilin ishte krijuar një gjendje pasigurie për të ardhmen e Carlo Ancelottit në pankinën e madrilenëve, me të cilin italiani ka ende kontratë deri në qershor 2024.

Tani, këto pikëpyetje janë shpërndarë nga vetë Carlo Ancelotti. Ai njoftoi se ishte takuar me Florentino Perez të premten dhe se presidenti i klubit ‘los blanco’ e kishte siguroi atë për mbështetjen e tij të plotë. Pra, duket mjaft e qartë, se trajneri italian do të qëndrojë në stolin e Realit edhe për të paktën një sezon.

Vetëm atëherë, Ancelotti mund të ndjekë disa oferta që ka marrë së fundmi, sigurisht nëse ato do të jenë ende të vlefshme në atë kohë. Për shembull, javët e fundit është folur shumë për mundësinë e emërimit të italianit si trajner i kombëtares së Brazilit.

“Kam takuar Florentino Perez dje dhe ai më mbështeti, ai beson te unë. Ne do të vazhdojmë së bashku. Klubi më garantoi të qëndroja. Brazili? Të gjithë e dinë se unë jam nën kontratë këtu dhe dua të qëndroj”,- tha Carlo Ancelotti të shtunën, cituar nga gazetari italian Fabrizio Romano.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore