Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Allegri këmbëzbathur, lë pa fjalë Vlahovic dhe McKennie. Trajneri i Juves mrekullon në sfidën e vështirë

Allegri këmbëzbathur, lë pa fjalë Vlahovic dhe McKennie.

Shfaqje gazmore në fushat stërvitore të Juventusit. Duket sikur ka kaluar një shekull që kur trajneri i Juventusit kënaqej në shoqërinë e Paul Pogba duke luajtur basketboll. Ka mjaftuar që ai të kalonte nga Continassa në barin e SHBA për t’u rikthyer e përjetuar sërish emocionin e sfidës, së bashku me lojtarët e tij.

Me McKennie dhe Vlahovic, konkretisht. Në një video të publikuar në rrjetet sociale shohim mesfushorin amerikan dhe sulmuesin serb të sfidojnë njëri-tjetrin me gjuajtje nga ana e fushës me synimin, natyrisht, për ta futur topin në portë (një këndore si pozicion).

McKennie arrin të shënojë goditjen e parë, Vlahovic e imiton atë në mënyrë perfekte. Amerikani, megjithatë, ankohet se ka pak hapësirë ??në dispozicion për sfidën dhe në fakt goditja e dytë ka më shumë pamjen e një kryqi.

“McKennie, ju keni këmbët që gulçojnë”, – dëgjohet dikush nga larg. Është Allegri, që bën shaka me lojtarin duke u përpjekur ta mashtrojë me krenari. Ndërkohë, Vlahovic i përgjigjet me një tjetër gol dhe kështu trajneri i Juventusit vendos të dalë vetë në fushë, të largojë McKennie te këndorja dhe të sfidojë ish-sulmuesin e Fiorentinës. Që nga ai moment Allegri u bë protagonist absolut.

Me qetësi të madhe, trajneri i Juventusit vendos topin, shikon portën dhe më pas mendon ta vështirësojë ushtrimin. Papritur, Allegri heq këpucët e sportit dhe çorapet me qëllim që ta godasë portën me këmbët zbathur. “Kështu po e lëndon veten, trajner”, – i bërtet Vlahovic nga larg, duke marrë menjëherë përgjigjen nga trajneri i tij: “Ia lë stafetën Dusanit”.

Më pas Allegri përqendrohet, hedh një vështrim të shpejtë nag porta. “Është e pamundur mistër”, – thërret sërish Vlahovic. Por Allegri nuk e dëgjon aspak dhe gjuan me këmbën e djathtë zbathur, duke e dërguar topin në rrjetë, në shtyllën e largët. Vlahovic shpërthen në të qeshura.

“Duhet t’i mbështesësh ata që janë ende fëmijë”, – thotë Allegri me forcë, duke u tallur me McKennie dhe Vlahovic. Ky i fundit imiton Allegrin në perfeksion, duke e gjuajtur topin me këmbë zbathur. “Sfera” përfundon në rrjetë. Serbi merr një “bravo” nga Max, i cili më pas e provokon këndshëm: “Këmbëzbathur është më mirë të luash”. Allegri zakonisht ndalet me lojtarët e tij në fund të stërvitjes për t’u argëtuar, duke i sfiduar ata dhe në të njëjtën kohë iu mëson diçka.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore