Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Akuzat tronditëse nga Spanja/ Ja pse Neymar rrezikon deri në 5 vite burg

Akuzat tronditëse nga Spanja/ Ja pse Neymar rrezikon deri në 5 vite

Një zbulim tronditës është bërë në Spanjë, ku pretendohet se ish-futbollisti i Barcelonës, aktualisht pjesë e PSG-së, Neymar Junior, po hetohet për mashtrim.

“El Pais” shpjegon detajet e akuzës, që mund ta çojnë yllin brazilian pas hekurave, ndërsa raporton se autoritetet tatimore spanjolle i kanë kërkuar lojtarit një dëmshpërblim prej 10 milionë eurosh.

Mashtrimi i pretenduar, i llogaritur nga prokurori në shifrën 8.4 milionë, ka të bëjë me kalimin e brazilianit nga Santosi te Barcelonë në vitin 2013 dhe gjithashtu përfshin edhe Josep Maria Bartomeun, Sandro Rosellin dhe prindërit e sulmuesit të Paris Saint-Germain.

Krahas akuzave të sipërpërmendura, janë edhe ato të kompanisë braziliane DIS, e cila në atë kohë pretendonte se zotëronte 40 për qind të të drejtave të lojtarit. Për këto akuza kërkohen pesë vite burg për Neymarin dhe rimbursimin e 150 milionë eurove”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore