Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Ajo është tersi!” Tifozët të Arsenalit kërkojnë që Kim Kardashian të mos lejohet të hyjë më në stadiumin “Emirates”…

“Ajo është tersi!” Tifozët të Arsenalit

Manchester City u kurorëzua kampion, pasi Nottingham mundi 1-0 Arsenalin të shtunën e kaluar. Tifozë të skuadrës londineze mendojnë se Kim Kardashian e ka fajin për dështimin e “Topçinjve” për të fituar titullin.

Shumë tifozë kanë folur në rrjetet sociale për të ashtuquajturin 'mallkim' Kardashian, pasi skuadra e tyre kishte një avantazh prej tetë pikësh në mars, përpara se ylli amerikan të vizitonte “Emirates” për të parë ndeshjen e Arsenalit kundër Sporting Lisbonës.

Sporting fitoi 5-3 me penallti dhe u kualifikua në çerekfinale të Europa League, duke eliminuar “Topçinjtë”. Që atëherë, Arsenali regjistroi dy fitore tingëlluese radhazi për të rikthyer qetësinë, por pasuan tre barazime dhe humbje nga rivalët e drejtpërdrejtë të titullit, Manchester City.

CBS kujtoi rekordin e Arsenalit që nga vizita e Kardashian: katër fitore, tre barazime dhe tre humbje, duke rezultuar në postime të panumërta që kërkonin që Kardashian të ndalohej nga stadiumi i tyre.

Në fakt, është një “mallkim” që preku edhe Paris Saint-Germain. Kur Kardashian ishte në “Parc des Princes” për të parë ndeshjen kundër Rennes, skuadra e Parisit ishte mposhtur 2-0.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore