Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Ai frikacak, s'ia mban...", Boksieri shqiptar Marku rikthehet frikshëm dhe sulmon kundërshtarin direkt

"Ai frikacak, s'ia mban...", Boksieri shqiptar Marku rikthehet

Boksieri shqiptar Florian Marku mundi mbëmë anglezin Rylan Charlton në raundin e tetë në nokaut, KO. Ekipi i kundërshtar hodhi peshqirin e bardhën në tapet, duke nënkuptuar dorëzimin.

Ishte një ndeshje e madhe dhe shqiptari Marku shfaqi aftësitë më të mira në këtë betejë. “Nuk ishte një duel i lodhshëm, por kundërshtari ishte shumë i fortë. Pak boksier të pamposhtur rrezikojnë rekordin e tyre me duele të vështira. Së pari falënderoj promotorin Eddie Hearn, i cili më dha mundësinë të jem këtu e të realizoj ëndrrat e mia. Faleminderit shumë Eddie. Është e vërtetë që unë jam një kikboksier, por po tregoj që mund ta bëj shumë mirë edhe boksierin.Rylan ishte një boksier i vështirë. Nuk kam asgjë personale me të, urime edhe atij. Kjo është ëndrra ime, e dua këtë sport me gjithë shpirt. Nëse dikush më mposht, unë e uroj atë. Kanë thënë që nuk di të boksoj, por e tregova sonte veten time", tha Marku.

Më tej në deklaratat e tij ai nuk ngurroi të sulmonte rivalin tjetër Connor Benn, duke e cilësuar se ai kurrë nuk ka ndërmarrë përsipëër të zhvillojë ndeshje të tilla.

"Sot i jap vetes notën 7, për shkak te nokdaunit. Kundërshtari kishte shumë fuqi, e uroj edhe njëherë. Connor Ben nuk ka marrë kurrë të tilla risqe. Kam luftuar për 10 vjet rresht në Greqi më të mirët, ndërsa ai ndeshej me boksierë me tetë humbje. Ai është frikacak, nuk do të ndeshet me mua", deklaroi Marku.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore