Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

5 vite tek Tottenham asnjë trofe, Pochettino fiton titullin e parë me PSG pas 12 ditësh (VIDEO)

5 vite tek Tottenham asnjë trofe, Pochettino fiton titullin e parë me

PSG ka mposhtur Marseillen me rezultatin 2-1 në kuadër të Superkupës së Francës.

Ndeshja nisi mirë për PSG-në, pasi Mauro Icardi u tregua i rrezikshëm. Ai rrezikoi dy herë në minutat 18 dhe 22, ku edhe shënoi, por goli nuk u pranua për pozicion jashtë loje.

Rreziku vazhdoi me Icardi e Mbappe, por Steve Mandanda ishte në formë. Goli i parë erdhi në minutën e 39-të të ndeshjes, kur shënoi nga afërsia 1-0.

Në fillimin e  pjesës së dytë skuadrat ulën ritmin, dhe rreziku i parë u shënua në fundin e ndeshjes.

Në minutën e 85-të, PSG fitoi penallti që e ktheu në gol Neymar për 2-0. Marseille e hapi ndeshjen me Dimitri Payet në minutën e 89-të, kur shënoi golin e parë. Koha shtesë nuk solli më gola dhe PSG gëzoi Superkupën e Francës. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore