Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

5 lojtarë nuk pranojnë të vaksinohen, Bajern ia bllokon pagën

5 lojtarë nuk pranojnë të vaksinohen, Bajern ia

Bayern Munich ka bllokuar pagat e pesë lojtarëve të tyre të pavaksinuar, të cilët u detyruan të karantinohen për shkak të kontaktit me një person pozitiv me Covid.

Serge Gnabry, Joshua Kimmich, Jamal Musiala, Eric Maxim Choupo-Moting dhe Michael Cuisance të gjithë u është thënë nga klubi gjerman se nuk do të paguhen për çdo ndeshje apo ditë stërvitje që ata humbasin kur izolohen, pasi të gjithë refuzuan të merrnin vaksinën.

Sipas gazetës gjermane të lajmeve Bild, Bayern u tha lojtarëve javën e kaluar se do t'ia bllokonin pagën nëse dikush humbiste punën për shkak të mosvaksinimit.

Raporti vjen disa ditë pasi Bayern pësoi një humbje tronditëse 2-1 nga rivalët vendas Augsburg të premten, ku Kimmich, ylli i mesfushës si për Bayernin ashtu edhe për Gjermaninë, humbi përballjen pasi u detyrua të karantinohej.

Gnabry e nisi atë ndeshje, ndërsa Musiala dhe Choupo-Moting ishin si zëvendësues, ndërsa Cuisance ishte një zëvendësues dhe nuk u fut në lojë. Këta katër lojtarë u vendosën të gjithë në karantinë pas një ekspozimi të ri ndaj Covid, disa orë pasi u shfaqën raportet për shkurtime pagash në Gjermani.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore