Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“31 minuta pa shkëlqim”, Broja nuk lë gjurmë ndaj Leicesterit

“31 minuta pa shkëlqim”, Broja nuk lë gjurmë ndaj

Armando Broja nuk u preferua titullar nga trajneri Ralf Hasenhuttl, për sfidën Southampton-Leicester që u mbyll në barazim 2-2, megjithatë pati hapësira në pjesën e dytë.

Sulmuesi kuqezi zbriti në fushë në minutën e 65-të, kur rezultati ishte 2-2, por nuk arriti të lërë gjurmë, duke treguar shumë pak nga cilësitë e tij.

Aktivizimi i Brojës u prit me entuziazëm nga tifozët e pranishëm, megjithatë sulmuesi spikati vetëm për një shpërtim të ndalur me fuall në të djathtë dhe në pjesën më të madhe të rasteve u shërbye me topa të gjatë, duke humbur thuajse të gjithë dyluftimet ajrore.

Sulmuesi shqiptar u vlerësua me notën 6.3 nga faqja e mirënjohur “Sofascore”, ku evidentohet edhe një rast shënimi i shpërdoruar, ndërsa shansin e radhës për të treguar veten, Broja pritet ta ketë në fundjavë, me Southamptonin që do të luajë sërish në shtëpi dhe do të kërkojë fitoren.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore