Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Shëndeti

Studimi/ Ata që shërohen nga Coronavirus, për 3 muaj janë të mbrojtur

Studimi/ Ata që shërohen nga Coronavirus, për 3 muaj janë

Sipas një studimi ata që janë shëruar nga Coronavirus mund të lëvizin me siguri dhe të shoqërohen me njerëz të tjerë për tre muaj.

Qendra e SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, e raporton këtë fakt për The New York Times.

Imuniteti ndaj virusit zgjat të paktën tre muaj. Sipas studimit të kryer në qershor, antitrupat bien pas 2-3 muajsh, shkruhet në NYT.

Mjekët kanë raportuar disa raste kur njerëzit u shfaqën të infektuar për herë të dytë pas shërimit nga një infeksion, por ekspertët thanë se ka më shumë të ngjarë të jetë një përsëritje e simptomave sesa infeksioni i parë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore