Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Zgjedhjet e 25 prillit/ Del lista me emra: 28 kandidatët e dyshuar ku Prokuroria po heton mbi të shkuarën e tyre

Zgjedhjet e 25 prillit/ Del lista me emra: 28 kandidatët e dyshuar ku

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka kwrkuar Prokurorisw sw Pwrgjithshme verifikimin e 28 kandidatwve pwr deputetw pwr zgjedhjet e 25 prillit.

Kandidatët, të cilët janë vetëdeklaruar se kanë pasur probleme me drejtësisë në një moment të caktuar të jetës së tyre, do t’i nënshtrohen verifikimit të thelluar nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme.

Nga Koalicioni ABEOK janë dërguar në Prokurori emrat e pesë kandidatëve, Altin Gjeloshaj, Elsa Voka, Daniel Prroj, Ervis Beu dhe Ido Pashaj. Nga Partia Bindja Demokratike janë dërguar për verifikim, Arsen Belaj dhe Bahri Shabani.

Nga Partia Lëvizja për Ndryshim, Dashamir Tahiri dhe Bahri Shabani. Nga Partia Lëvizja e Re, Ilmi Kuka. Kurse, nga LSI janë dërguar për verifikim, Arbër Arifaj, Ashim Tafilaku, Elton Ismaili, Ferdinant Aligjoni, Ilir Husi dhe Artur Baku.

Nga listat e PD, është Agron Kapllanaj, Gentian Muça, Rezart Tusha dhe Zef Hila. PSD ka për verifikim Kleo Muratajn, Tom Doshin dhe Serdar Hoxhën. Kurse, nga PS, Artan Bitri, Halim Dauti dhe Leondard Beqiri.

KOALICIONI ABEOK
1. Altin Gjeloshaj
2. Elsa Voka
3. Daniel Prroj
4. Ervis Beu
5. Ido Pashaj

PARTIA BINDJA DEMOKRATIKE
1. Arsen Belaj
2. Bahri Shabani

PARTIA LËVIZJA PËR NDRYSHIM
1. Dashamir Tahiri
2. Adrian Gjoka

PARTIA LËVIZJA E RE
1. Elmi Kuka

PARTIA LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM

1. Arbër Arifaj

2. Ashim Tafilaku
3. Elton Ismaili
4. Ferdinant Aligjoni
5. Ilir Hysi
6. Artur Baku

PARTIA NISMA THURJE
1. Boris Shakaj
2. Napolon Laska

PARTIA DEMOKRATIKE
1. Agron Kapllanaj
2. Gentian Muça
3. Rezeart Tusha
4. Zef Hila

PARTIA SOCIALDEMOKRATE
1. Kleo Murataj
2. Tom Doshi
3. Serdar Hoxha

PARTIA SOCIALISTE E SHQIPËRISË
1. Artan Bitri
2. Halim Dauti
3. Leonard Beqiri

 

Zgjedhjet e 25 prillit/ Del lista me emra: 28 kandidatët e dyshuar kuDenonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore