Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Vrasja në Don Bosko/ Dalin DETAJET E REJA, çfarë zbuloi policia nga kamerat e sigurisë, sa minuta iu deshën atentatorëve

Vrasja në Don Bosko/ Dalin DETAJET E REJA, çfarë zbuloi policia

Vijojnë hetimet për zbardhjes e ngjarjes së Don Boksos që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e së dielës.

Gazetari Eduart Halili, raporton se grupi hetimor ka vijuar edhe këtë të martë me mbledhjen e kamerave të sigurisë në rrugën Anastas Shundi.

Nga verifikimet e kryera deri tani ka rezultuar në një kamer sigurie  në orën 20:20 minuta ka pikasur makinën BMË seria 5 me targa të huaja e cila kalon në zonën e Qafe Kasharit.

Më pas kjo makinë është parë po nga e njëjta kamera duke u larguar me shpejtësi në orën 20:50, ku sipas hetuesve kaq i ka mjaftuar atentatorëve për të kryer krimin.

Po ashtu hetusit kanë dyshime se perveç personave që janë plagosur në lokal, të pranishëm kanë qënë edhe një rreth i ngushtë familjarësh dhe shoqëror i Fatjon Muratit, ku dhe ata kanë qënë të dyshuar dhe të shoqëruar për ngjarje të ndryshmë kriminale.

Fatjon Murati i cili ishte nën masën e arrestit të shtëpisë rezulton se ditën e ngjarjes më datën 12 Mars ka kaluar në pikën e kalimit kalimit kufitar të Morinës.

Murati duke shfrytëzuar marrëveshjen e lëvizjeve pa kontroll në fundjavë nuk është pënguar për të kaluar kufirin më Kosovën.

Dyshimet e grupit hetimor e lidhin lëvizjen e Fatjon Muratit më dy personazhe të cilët kanë lidhje shoqërore me 32 vjeçarin.

Ata janë Gentian Reci dhe Indrit Dokle të cilet sipas hetusve në mesditën e datës 12 Mars kanë lëvizur drejt Maqedonisë, ndersa Murati ka levizur drejt Turqise.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore