Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

VIDEO/ Autobusi u përfshi nga flakët, si shpëtuan punëtorët e fasonerisë në Vlorë

VIDEO/ Autobusi u përfshi nga flakët, si shpëtuan

Është përfshirë ditën e sotme në flakë një autobus, në autostradën Fier-Vlorë i cili ishte duke transportuar punëtorët e një fasonerie në qytetin bregdetar.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:50, ku autobusi ka marrë flakë në lëvizje.

Gjatë lëvizjes janë dëgjuar shpërthime dhe kjo ka bërë që punonjësit të zbresin në tokë në mes të rrugës, duke shpëtuar pa lëndine.


Nga pamjet e siguruara shihet se autobusi është djegur plotësisht, ndërsa punonjësit e fasonerisë duket se kanë shpëtuar pa lëndime.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Njoftim: 

Më datë 26.05.2022, rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë –Fier, tek mbikalimi i Novoselës ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin B. Xh., 60 vjeç. Nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore