Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

"Vëllai ishte rrëzuar, e mbulova dhe ika tek gruaja"/ Fjalët SHOKUESE të 80-vjeçarit nga Gramshi që masakroi dy persona

"Vëllai ishte rrëzuar, e mbulova dhe ika tek gruaja"/

Ka qenë shokuese deklarata që ka dhënë para trupit gjykues 80-vjeçari Xhevit Sinani, pas krimit makabre që ka kryer duke vrarë gruan dhe vëllain e tij.

Ai tha se kur kishte qenë në banesën e të vëllait e kishte parë këtë të fundit përtokë të vdekur dhe më pas kur kishte shkuar në banesën e tij kishte parë të pajetë bashkëshorten e tij.

“Vëllai kishte përdorur një ilaç në vesh, me pas kishte dale në oborr dhe ishte rrezuar, ishte vrarë. E mbulova vellane dhe ika te gruaja. Edhe gruaja ishte e vrarë.”, tha ai.

Xheviti Sinani: Jo skam vrare njeri.

Sipas avokatit të caktuar kryesisht nga gjykata, 80 vjeçari ka probleme të qarta të shëndetit mendor dhe do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore. Tashmë për të moshuarin është caktuar masa e arrestit me burg.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore