Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

“Ulni kokat ju të tjerët”/ Çfarë ndodhi brenda komisariatit mbrëmjen e djeshme? 25-vjeçari qëlloi 6 herë pasi...

“Ulni kokat ju të tjerët”/ Çfarë ndodhi brenda

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në komisariatin nr.3 në Tiranë, ku efektivi i  policisë Çaush Saliasi humbi jetën pasi u qëllua për vdekje nga kolegu i tij.

Mësohet se 55-vjeçari u qëllua 6 herë me armë zjarri nga është kolegu i tij, Ludjan Zaimi 25-vjeç, dhe gjithçka nuk ka ndodhur nga një konflikt i çastit, por ishte pasojë e sherreve të vazhdueshme që autori ka pasur me viktimën.

Gjatë kohës që ishin në shërbim bashkë, të dy kolegët ngacmonin njëri-tjetrin duke bërë shaka, por gjithçka ka marrë një rrjedh ndryshe mbrëmjen e djeshme dhe gjërat janë kthyer në personale.

Pas sherrit, mësohet se Ludjan Zaimi i ka shkuar pranë Çaushit duke e pyetur “Si do e lëmë bashkë?”. Në momentin që 55-vjeçari është ngritur, i riu ka shkrehur armën ndaj tij duke e lënë të vdekur.

Viktima i është drejtuar edhe me terma fyes autorit duke i thënë se “Ti je qorr”, apo fjalë të tjera ofenduese. Pasi ka hyrë në komisariat, mësohet se autori 25-vjeçar, u është drejtuar edhe policëve të tjerë të sallë duke thënë “Ulni kokat ju” dhe më pas ka shkrehur armën drejt 55-vjeçarit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore