Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Udhëtimi i tyre i fundit/ Identifikohen dy viktimat që vdiqën në autostradë, kush ishin vajzat që shoqëronin në makinë Arbër Tivarin

Udhëtimi i tyre i fundit/ Identifikohen dy viktimat që vdiqën

Janë identifikuar dy viktimat që kanë humbur jetën nga aksidenti tragjik i ndodhur orët e para të mëngjesit  të sotëm në autostradën Tiranë- Durrës.

Bëhet me dije se viktimat janë Roxhesa Klironomi, 24 vjeç dhe Silva Gjergji 26 vjeç.

Vajzat e reja pasi kishin darkuar deri në orët e vona të mbrëmjes në Durrës, ishin nisur drejt Tiranës, teksa automjetin e drejtonte një 26-vjeçar i identifikuar si Arbër Tivari.

Të rinjtë po udhëtonin me automjetin tip “Ford” me targë  AA014ZE nga Durrësi në drejtim të Tiranës.

Dyshohet se drejtuesi i makinës Arbër Tivari, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me trafik ndarësen rreth orës 1:15 pas mesnate në kilometrin e 7-të të autostradës Durrës Tiranë.

Policia ka bërë arrestimin e të riut nga Durrësi, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Dyshohet se shpejtësia është shkak i aksidentit, por nuk përjashtohet as ndonjë rrethanë e pazakontë në rrugë që e ka detyruar shoferin të devijojë dhe të humbasë kontrollin mbi drejtimin e mjetit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore