Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Toka vazhdon të lëkundet/ Sërish TËRMETE me magnitudë të lartë në Shqipëri

Toka vazhdon të lëkundet/ Sërish TËRMETE me magnitudë

Toka në Shqipëri vazhdon të lëkundet teksa edhe mëngjesin e sotëm janë ndjerë tërmete.

Bëhet me dije se lëkundje janë regjistruar  në Xibër të Dibrës, me magnitudë 2.9 i shkallës Rihter sipas IGJEUM.

Instituti i Gjeoshkencave raporton për disa lëkundje me magnitudë të lartë në Jug të vendit.

Brenda një harku kohor 3 minutash, në mëngjesin e të mërkurës janë regjistruar tre lëkundje me magnitudë më e madhja 5, 4.5 dhe 3 e shkallës Rihter. Në orën 5 e 22 deri në orën 5 e 24 janë ndjerë lëkundjet me epiqendër në Sarandë, Konispol.

Ndërkohë që edhe mbrëmjen e të martës, janë shënuar lëkundje tërmeti me magnitudë 4.7 dhe 3.8 me epiqendër në Konispol.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore