Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

TË GJITHA DRIDHJET/ Natë tërmetesh në Shqipëri, ja sa lëkundje u regjistruan nga Veriu në Konispol

TË GJITHA DRIDHJET/ Natë tërmetesh në Shqipëri, ja sa

Mbrëmjen e së dielës, rreth orës 22.45 minuta, një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter, goditi vendin tonë. Epiqendra ishte 25 kilometra në verilindje, në zonën e Klosit, në Burrel.

Më pas u regjistrua dhe një pasgoditje me magnitudë 4.1. Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile bëri të ditur se janë raportuar dëme të lehta në Njësinë Administrative Xibër, Bashkia Klos, në disa banesa ku ka patur plasaritje të mureve, teksa lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë, Pogradec, Durrës dhe Lezhë.

Ndërkohë sipas raportimeve të IGJEUM, gjatë natës numërohen të paktën dhe 8 pasgoditje të tjera.

Epiqendrat e lëkundjeve nuk ishte vetëm në Veri ku ishte ajo e goditjes së parë, por kishte edhe në Bilisht apo Konispol.

TË GJITHA DRIDHJET/ Natë tërmetesh në Shqipëri, ja sa

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore