Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Sondazhi i Shqip: Si duhet të votojnë shqiptarët në vitin 2021?!

Sondazhi i Shqip: Si duhet të votojnë shqiptarët në vitin

Ndër çështjet më të nxehta politike të kohëve të fundit është Reforma Zgjedhore.

Nisur nga debati i fundit mes Ramës, Bashës dhe opozitën parlamentare lidhur me listat e hapura e të mbyllura, Gazeta “Shqip” ka organizuar një sondazh.

Edi Rama deklaroi se për të miratuar një pakt të plotë mbi zgjedhjet e ardhshme duhet një takim tresh mes mazhorancës, opozitës parlamentare dhe asaj që ka braktisur Kuvendin një vit më parë.

Zëra nga opozita e Bashës kanë bërë të ditur se nëse Rama i ikën marrëveshjes së firmosur së bashku me ambasadoren Yuri Kim, ata nuk do të marrin pjesë në zgjedhje.

Ju mund të merrni pjesë në këtë referendum online, duke votuar përmes linkut të mëposhtëm.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore