Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Skandali me pronën 1,8 milionë euro, reagon avokati: Sypeshkaqeni që nuk ngopet kurrë!

Skandali me pronën 1,8 milionë euro, reagon avokati: Sypeshkaqeni

Skandali i publikuar nga mediat se Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe një nga emrat e përfolur si i përfshirë në aferën e armëve në Gërdec ku pati me dhjetëra të vdekur, ka blerë  tokë pikërisht në këtë zonë, ka sjellë reagimin e ashpër dhe të familjarëve të viktimave.

Djali i madh i familjes “Durdaj”, e cila është akoma në pritje të drejtësisë së munguar për të ndëshkuar atë që i mori jetën të birit, Geraldo Durda, thotë se autori po kthehet në vendin e tij të krimit.

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, ai ngre pyetjen se kush janë politikanët më të interesuar në Shqipëri që tragjedia e Gërdecit të mos zgjidhet kurrë ndërsa thotë se deri më tani askush nuk ka marrë mundimin deri tani ta pyesë, krejt ligjërisht, nga se përbëhet pasuria e Shkëlzen Berishës dhe se kush i sponsorizon udhëtimet e tij.

“Sy peshkaqeni”

Kush janë politikanët më të interesuar në Shqipëri që tragjedia e Gërdecit të mos zgjidhet kurrë?

Fillimisht blen pronën , më parë ka blerë një makinë 85 mijë euro dhe një apartament tek ETC 346 mijë euro. Më pas merr kredinë për të blerë pronën, të cilën e lë kolateral për kredinë. Mes pas blen edhe ca makineri boronicash 2.4 miliardë lekë (të vjetra).

Pastaj e kamuflon me një kompani që ka një punëtor. Më pas rikthehet në vendin e krimit. Edhe më e çuditshmja, Askush nuk ka marrë mundimin deri tani ta pyesë, krejt ligjërisht, nga se përbëhet pasuria e tij? Kush i sponsorizon udhëtimet e tij? Çfarë punon? Në cilin objekt ka qenë,ndërmjetës, çfarë është blerë e çfarë është shitur?”, shkruan djali i madh i familjes “Durdaj”, Geraldo Durda.

Kujtojmë që vëllai i tij Erisoni i vogël, ishte vetë shtatë vjeç e gjysmë, kur nga shpërthimi i punishtes së demontimit të armëve me 15 mars 2008 në Gërdec gjeti vdekjen.

Skandali me pronën 1,8 milionë euro, reagon avokati: Sypeshkaqeni

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore